Gymnázium Třeboň

Naše úspěchy

Bronz z krajského Přeboru škol v šachu 2015

Šachisté naší školy potvrdili své dovednosti, když se jim v Českých Budějovicích podařilo obhájit bronzové umístění v krajském Přeboru škol v šachu, kategorie střední školy. Gratulujeme!!!

O pohár tří ředitelů

Turnaje, který se konal v pátek 12. 06. 2015, se účastnili všichni šachisté z kroužku, který na naší škole probíhá každé pondělí. Celkovým vítězem turnaje se stal bez ztráty bodu Aleš Papáček z primy, který tak vybojoval setrvání putovního poháru na naší škole. Na druhém místě se umístil Richard Kempný z tercie, bronzovou příčku pak obsadil tercián Adam Šimáček. Statečně bojovali rovněž ostatní šachisté a šachistky (Kristýna Filipová, Karel Knopp, Andrea Máchová, Miroslav Pfeifer, Pavel Zabilka).   Všem za reprezentaci naší školy patří díky!

Účast našeho šachového týmu na Mistrovství ČR 2014

Tým ve složení Tomáš Tichý, Dan Hajna, Dominik Hořejší a Jakub Moravec postoupil do republikového klání z druhého místa v Krajském přeboru škol. Konečné 27. místo je o jeden stupínek výše, než jaké bylo nasazení našeho týmu dle výkonnosti. Nově nabyté šachové zkušenosti a možnost zahrát si s hráči, kteří mají ELO vysoce přes 2000 (turnaje se účastnil dokonce hráč s normou FM!), to vše je pro tým naší školy i přes zadní umístění velkým úspěchem.

Přebor jihočeských škol 2014

Letos stříbrní a postup do celonárodního kola! Členům týmu, Tomáši Tichému, Danu Hajnovi, Dominiku Hořejšímu, Jakubu Moravcovi a Ondřeji Hlinkovi gratulujeme!

Přebor jihočeských škol 2013

Přebor jihočeských škol 2012

Ve čtvrtek 26.01.2012 se družstvo A naší školy umístilo v krajském přeboru na vynikajícím třetím místě a zajistilo si tak místo prvního náhradníka do celostátního kola.

Přebor jihočeských škol 2011

Po tuhých sedmikolových bojích obsadil nakonec „A“ tým našeho Gymnázia čtvrté místo z dvaceti, když na postup do republikového kola chyběl pověstný krůček.

družstvo A: Tomáš Tichý, Pavel Čurda, Jakub Moravec, Štěpán Řepa

družstvo B: Antonín Kotrč, Matěj Kalát, Jakub Klíma, Pavel Mráček

družstvo "vyšší gymnázium": Jan Čížek, Jiří Pecha, Václav Žák, Petr Čížek, Gabriela Davidová, Tereza Tichá

Mezinárodní šachový úspěch naší školy

14.05.2011dosáhl náš tým výrazného úspěchu v soutěži družstev Waldviertler Schülerliga 2010/11, když skončil na výborném druhém místě. Účastníkům, Pavlu Čurdovi, Tomáši Tichému, Štěpánu Řepovi, Jakubu Moravcovi a Antonínu Kotrčovi, gratulujeme!!!