Šachové exhibice

Šachová simultánka s mezinárodním mistrem FIDE Petrem Neumanem (2012)

V sobotu 26.05.2012 proběhla na naší škole již tradiční simultánka mezinárodního mistra FIDE, Petra Neumana, který sehrál 22 exhibičních partií proti borcům školního šachového kroužku a hostům z jihočeských šachových klubů. Celkový výsledek 21,5 : 0,5 jenom potvrdil Neumanovo výjimečné šachové umění.

Šachová simultánka s mezinárodním mistrem FIDE Michalem Konopkou (2011)

V sobotu 08. 10. 2011 proběhla na naší škole šachová exhibice s jedním z nejznámějších šachistů ČR a trenérem mužského reprezentačního mužstva, s mezinárodním mistrem FIDE Michalem Konopkou. Mistr Konopka sehrál simultánku proti šesti družstvům s celkem dvaceti pěti účastníky, mezi nimiž byly VIP osobnosti Třeboně, šachisté z klubů v Jindřichově Hradci a Veselí nad Lužnicí a šachisté z našeho šachového kroužku. Celkové skóre nakonec dopadlo 9,5 : 0,5 pro mistra Konopku, když jedinou remízu uhrál při druhé partii klub VIP osobností. IM Konopkovi děkujeme za nezapomenutelný zážitek a FM Štěpánu Papáčkovi za zprostředkování a pomoc s organizací.

Šachová simultánka s mezinárodním mistrem FIDE Petrem Neumanem (2011)

Celkem se IM Neuman utkal s 14 borci šachového kroužku Gymnázia Třeboň a šachových klubů z Třeboně a Veselí nad Lužnicí. Vyzyvatelé nakonec odešli s prohrou 1:13, když jediný bod získal pan Sýkora z Třeboně. Na závěr byly sehrány dvě simultánní partie naslepo s výsledkem 1:1.