Literární exkurze - 3. a VII. ročník - 20. 4. 2016

Literární exkurze - 3. a VII. ročník (středa) 20. 4. 2016

Po stopách Karla Čapka

Ped. dozor:     Mgr. Jana Havlová, vedoucí exkurze,  tel.: 728 831 682 – volejte v případě nemoci – včas, abychom na Vás ráno nečekali u autobusu!

Mgr. Ludmila Císařová, Mgr. Zdeněk Kučera

Program:

-odjezd autobusem z Třeboně od gymnázia v 8:00 hodin – cestou se zastavíme pro studenty v Lužnici, Lomnici, Veselí nad Lužnicí (žáci včas nahlásí svému vyučujícímu českého jazyka, kde budou nastupovat a vystupovat).

10:30 – 13:00  prohlídka Muzea K. Čapka ve Strži u Dobříše – cena 20,-Kč

13.00 – 16:00  oběd v Dobříši, prohlídka zámku a zahrad

17:00 –18:00  příjezd autobusem do Prahy

19:00 – společně zhlédneme komedii Loupežník  od K. Čapka v Divadle na Vinohradech, cena vstupenky 270,-Kč

Hra poprvé uvedena činohrou Národního divadla 2. března 1920. V Divadle na Vinohradech se hrál Loupežník poprvé v r. 1928, jejím Loupežníkem byl herec Zdeněk Štěpánek, Olga Scheinpflugová hrála Mimi. Nyní se Loupežník vrací na scénu popáté – v režii Tomáše Töpfera. Loupežníkem bude Marek Holý a jeho Mimi hraje mladičká Sabina Rojková. Začátečnické dílo Loupežník se stalo v Česku nejuváděnější Čapkovou hrou. K. Čapek nastoupil do Městského divadla na Královských Vinohradech 1. října 1921 jako dramaturg.

Co s sebou?

• Vhodné oblečení do divadla – dle počasí!
  • Deštník, jídlo, pití, peníze, fot. aparát, mobilní telefon, doklady, dobrou náladu a slušné chování
  • DVD – možnost sledovat v autobusu – domluvte se ve třídě

Předpokládaná celková cena za exkurzi je 570,-Kč. Pokladníci vyberou celou částku a donesou Janě Havlové do 23. 3. 2016.

·         Pozn.: Druhý den po exkurzi – 21. 4. 2016 – probíhá výuka od 7.55 hodin – všichni žáci se dostaví včas do školy!!!