Vydařená literární exkurze

Ve středu 24. února 2016 navštívily dvě třídy, kvinta a 1. ročník, naše hlavní město. Nejprve žáci se svými učiteli zhlédli ve Vinohradském divadle hru W. Shakespeara Romeo a Julie. Všem se líbily herecké výkony S. Rojkové a M. Lamboura, kteří ztvárnili zamilovanou dvojici. Představení trvalo tři hodiny, ale všichni chválili celkové provedení inscenace v režii Juraje Deáka.

Odpoledne se každá třída vydala jiným směrem. Kvinta obdivovala krásy Vyšehradu, kde studenti přednesli krátké referáty o významných stavbách, sochách a na vyšehradském hřbitově si připomněli významné osobnosti českého národa. Do Třeboně se kvintáni vrátili vlakem po 20. hodině.

Žáci 1. ročníku se vypravili tramvají na komentovanou prohlídku Břevnovského kláštera, který je nejstarším stále fungujícím klášterem na našem území. Vedle hlavních prostor navštívili i byt opata, kryptu a pramen zázračné vody zvaný Vojtěška. Noční výhledy na osvětlenou Prahu si poté užili z žižkovského vysílače, na jehož plošinu je vyvezl rychlovýtah. Zpátky do Třeboně dorazili prváci před 23. hodinou.

Text a foto: Mgr. Jana Havlová a Mgr. Petr Kopeček