Gymnázium Třeboň

Vícemistryně Evropy v Taekwon-do

Čtrnáctiletá Anežka Čurdová si stříbrnou medaili přivezla z řecké Soluně. Trénuje skoro každý den a k tomu studuje osmileté gymnázium. Trenéři o ní mluví jako o výjimečném talentu.

„Na mezinárodní soutěži byla poprvé a hned ve sportovním boji získala stříbrnou medaili. Až bude trochu zkušenější, tak bude mít určitě zlato. Už teď jí to uteklo o malý kousek. Bulharku, která jí nakonec porazila na body, málem odnesli,“ říká hlavní trenér Zbyněk Mácha.

Kolik hodin tréninku a úsilí za úspěchem stojí se podle něj vyčíslit nedá. Každý sportovec je totiž jiný a má jiné předpoklady. „Anežka má výhodu, že má pohybový talent a je i celkem vnímavá a hlavně se nebojí. Je prostě šikovná,“ dodává Zbyněk Mácha.

Podle samotné vícemistryně v Taekwon-do je tento sport samozřejmě těžký a tréninky dají zabrat. „Chodím na tréninky třikrát do týdne, potom cvičím doma a k tomu máme skoro každý víkend závody nebo soustředění,“ popisuje. 

Poslechněte si rozhovor z tréninku Taekwon-do, který s čerstvou vícemistryní Evropy vedla redaktorka Českého rozlasu Mária Pfeiferová.

 

 

Autor:  Mária Pfeiferová

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout