Svatováclavská exkurze 2016 - Terezín

V pátek 30. září 2016 se uskutečnila v rámci svatováclavských výjezdů rovněž exkurze do Terezína. Její účastníci měli možnost pod vedením místních průvodců prohlédnout si jak někdejší ghetto s řadou zajímavých objektů (muzeum ghetta, tajnou modlitebnu, kolumbárium, expozici v Magdeburských kasárnách a v neposlední řadě i krematorium), tak i bývalé vězení v Malé pevnosti. Pobyt na tomto místě, jež je spojeno s krutými událostmi druhé světové války, na mnohé velmi silně zapůsobil a přiměl k zamyšlení. Navíc se vydařilo i počasí, takže jedinou komplikaci celé akce nakonec představovalo zdržení při zpáteční cestě způsobené dopravními kolonami za Prahou. Letošní exkurze se uskutečnila s podporou Terezínské iniciativy, jež uhradila náklady za dopravu.

Text a foto Václav Pražák

Autor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav Pražák