Gymnázium Třeboň

Svatováclavská exkurze 2016 - směr východ

Hlavním cílem naší výpravy bylo městečko Telč. Takové dvojče Třeboně. Až na to, že kolem není písek, ale žula. Cestou jsme se zastavili v Mrákotíně v muzeu kamenictví. Pan starosta nás uvítal jako staré známé, něco málo pověděl a zanechal nás u historického filmu o dopravě mrákotínského obelisku na Hradčany. Vydrželi jsme do naložení na vlak. Nadšení národa z kusu kamene, mávání mávátky, veselice kolem projíždějícího vlaku je do dnešní doby asi nepřenositelné…

Ale Telč nás přivítala náramně. Krásné počasí, málo lidí. Náměstí jak malované. Tak jsme ho namalovali. (Pokyn - pastelky s sebou - zvládl jeden člověk, ostatní malovali tužkou. Škoda.) Během naší prohlídky překrásného zámku naše výtvory vyhodnotila nečekaně sestavená komise pěti občanů Telče. Většinu domů poznali. A spravedlivě rozhodli. Vítězové dostali informační materiály o Telči. Děkujeme.

Posledním zastavením byla Ďáblova prdel a rozhledna U Jakuba. Neobvykle strmé kopečky některé účastníky vyčerpávaly, ale všichni zdrávi došli. Ztratil se nám na chvíli jen jeden účastník, ale naštěstí byl zletilý a věděl, že se telefonem neloví jen Pokémoni, ale lze zavolat o pomoc. Tak vše dopadlo dobře a v časovém limitu.

text: Markéta Drábková

foto: Markéta Drábková

Hlavně zaujmout vhodné místo a můžeme začít...Takhle se to povedlo...... nebo i takto ...A pak už jdeme do zámku.Telč je opravdu hezké město.

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout