Gymnázium Třeboň

Svatováclavské exkurze 2016 - Stožec

Na cestu jsme se vydali už ve čtvrtek ráno, kdy nás autobus odvezl do 100 km vzdálené obce uprostřed národního parku Šumava. Po ubytování, návštěvě informačního centra, nezbytné obhlídce okolí a obědě začal program.

Prvním bodem bylo seznámení se s NP Šumava, nejprve formou přednášky, pak už jsme pokračovali venkovní aktivitou - soutěží družstev o tom, co jsme si z přednášky odnesli. Druhým bodem čtvrtečního programu byl výšlap na Stožeckou kapli a Stožeckou skálu. Večer už jenom chvíli společenské hry a krátké dokumentární filmy.

V pátek po snídani jsme vyrazili opačným směrem než předchozí den a naším cílem byla zaniklá obec Krásná hora. Cestou jsme se dozvěděli něco o osídlování Šumavy, obživě místních lidí, poválečném uspořádání a následcích vybudování železné opony. Cestu jsme zvládli o něco rychleji než bylo v plánu a tak jsme zbývající čas vyplnili hraním zoologických aktivit.

Co více říci? Krásné počasí, krásná příroda, dobrá parta.

text: Jitka Mašková

Foto: Jana Havlová, Jan Kasal, Kateřina Blažková

Cesta dobrá, oběd taky, co více si přát.Co takhle si něco zahrát?Babo raď, jak to má být správně.Pak přes doly a ...... hory ...... až ke Stožecké kapli...... a ještě kousek nad ní na Stožeckou skálu.Ten výhled za námahu určitě stál.A tihle všichni to zvládli.Hurá!!! Druhý den, svačina v trávě.Kolem dokola příroda, přitom před 100 lety tady stálo 46 domů a žilo 387 obyvatel.Důkazy o jejich existenci už jsou jenom na fotografiích.A na turistickém rozcestníku.Tak tam jsme byli.Bylo nám tam krásně.

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout