Humanitní a přírodovědný kurz 2016/2017

Program humanitního kurzu

15. 11. 2016

Program se bude odehrávat v aule, zúčastní se ho rovněž studenti z gymnázia v Soběslavi.

Čas Aktivita
1.-2. hodina Muslimové v Západní Evropě (přednáška - Mgr. Martin Klapetek, Ph.D., Katedra filozofie a religionistiky Teologické fakulty Jihočeské univerzity  v Českých Budějovicích)
3.-4. hodina Holokaust ve svědectví druhé generace (přednáška a beseda - Michal Arend)
5.-6. hodina Českoslovenští letci za 2. světové války (filmová projekce a beseda; host PhDr. et PaedDr. Jiří Dvořák, Ph.D.,Historický ústav Filozofické fakulty Jihočeské univerzity  v Českých Budějovicích) - akce je součástí projektu "Příběhy bezpráví - měsíc filmu na školách"

16. 11. 2016

Celodenní exkurze do Prahy

Čas místo, aktivita
10.00 - 12.00 Gymnázium Sázavská, Praha, přednáška a beseda s E.Taberym (Politický populismus a demokracie)
13.00 - 15.00 Památník národního písemnictví Praha, Malá vila, přednáška Exilová literatura po roce 1945

Program přírodovědného kurzu

Rozdělení do skupin podle vybraného předmětu:

1. skupina - fyzika

2. skupina - chemie

3. skupina - biologie

15. 11. 2016

Fyzikální a chemická část kurzu bude probíhat v laboratoři chemie a fyziky, biologická část v laboratoři biologie.

Hodina 1.-3 4.-6.
1. skupina BIO CHE
2. skupina CHE FYZ
3. skupina FYZ BIO