Sexta a 2. ročník na exkurzi v Praze

Jak to vypadá v barrandovských filmových studiích se mohli během pátku podívat žáci sexty a druhého ročníku. Rozděleni do tří skupin si postupně prohlédli filmové ateliéry, zajímavé filmové rekvizity, obrovské sklady dobového nábytku a prošli se i dlouhými řadami kostýmů. Vše za plného provozu, doplněno informacemi o specifičnosti a historii proslulého filmového svatostánku. Dozvěděli se, jak vzniká filmové prostředí, které rekvizity jsou nejvzácnější a které kostýmy patří k těm nejslavnějším. Mezi vystavenými originály jsme poznali kostýmy z filmu Tři oříšky pro Popelku či oskarového Amadea - dnes už se jich řada počítá mezi české národní dědictví.
Po přesunu tramvají do centra následovala procházka historickými prostory Senátu Parlamentu ČR, kde nám paní průvodkyně poutavým výkladem umocnila dojem z jedinečného interiéru Valdštejnského paláce na Malé Straně. A závěr dne patřil návštěvě Divadla na Vinohradech. Hra Pygmalion od zakladatele moderního anglického dramatu G. B. Shawa je uváděna kontinuálně na předních divadelních scénách již od premiéry roku 1914 v Londýně. Inteligentní humor autora, skvělý překlad Jiřího Joska, obdivuhodné herecké výkony.
A ještě nutno dodat i důležitou poznámku o pátečním štěstí na počasí a vzorném chování všech zúčastněných studentů. Velmi příjemný den.

Text a foto: Petr Kopeček, 25. března 2017