Exkurze Praha 6. 4. 2017

Ve čtvrtek 6. 4. 2017 se uskutečnila exkurze do Prahy, jejímž cílem bylo seznámit žáky 1. a V. ročníku s významnými památkami historické Prahy. Akce začala na Hradě, kde účastnicí po absolvování kontrolní vstupní prohlídky navštívili zejména katedrálu sv. Víta. Poté se vydali Nerudovou ulicí přes Malou Stranu na Kampu a dále přes Karlův most na Staroměstské náměstí, kde navštívili expozici Národní galerie "Umění Asie" v Paláci Kinských. Během prohlídky si žáci vyslechli informace zaměřené na událostní a literární historií vážící se k pamětihodnostem, jež se nacházely na trase prohlídky. Program byl zakončen na Václavském náměstí a následný rozchod umožnil účasníkům dotvořit si pobyt v Praze podle vlastních představ. I přes chvilkovou nepřízeň počasí se exkurze bezpochyby vydařila.

Text a foto Václav Pražák