Majáles 2017 se blíží

Milí spolugympláci!

Dovolujeme si vás pozvat na letošní Majáles, který se bude konat 12. 5. 2017. Majálesový průvod za účasti všech třeboňských středních škol vyrazí v 10.00 od budovy gymnázia, další program pak bude na Tyršově stadionu.

O vítězství budou tentokrát usilovat celkem 4 království: 2 za naše gymnázium, jedno za Střední školu rybářskou a vodohospodářskou Jakuba Krčína a do bojů se dokonce přihlásily i OA, SOŠ a SOU Třeboň, tzn. všechny třeboňské střední školy!! Je tedy třeba nastartovat fantazii a udělat vše pro to, abychom vyhráli!!

Stejně jako v minulých letech se hraje o krále a královnu Majálesu, vítězné království obdrží také hlavní sladkou cenu.

Naše gymnázium bude letos tvořit dvě království: Svátky a Dobroty.

Každé království má i své hrabství a to konkrétně Vánoce, Velikonoce, Sladké a Slané:

Rozdělení tříd:

1) Království: Svátky

a) Vánoce - prima & sexta

b) Velikonoce - druhák & kvarta

2) Království: Dobroty

a) Slaďoušci - sekunda, tercie & septima

b) Slaňoušci - kvinta & prvák

Každé království si zvolí svého krále a královnu, připraví slavnostní projev a co nejnápaditější prezentaci, která se i letos odehraje na Tyršově stadionu. O vítězi rozhodne porota, ve které letos usedne vedení obou škol, účast přislíbilo i vedení města Třeboně!

V pátek 12. května v 10.00 vyrazí majálesový průvod od gymnázia, ukažme zase celé Třeboni, že studenti gymnázia mají smysl pro humor a umí táhnout za jeden provaz!!

Za organizátory: 3. ročník

foto: ako