1. zasedání Studentského parlamentu , 26. 9. 2017

1) Zahájení

2) Studentské volby

3) Rozdělení funkcí

[1] Po prázdninové pauze jsme se opět sešli v aule a to v obměněném složení. Někteří mají již s parlamentem zkušenosti, avšak ve většině případů nastaly personální změny. Obměna se však netýká jen studentů, ale i pedagogů, kteří nad parlamentem drží pomyslný patronát. Nově si nás pod svá ochranná křídla vzala paní učitelka Holubová. Proběhlo nejen představení zástupců tříd, ale zazněly i myšlenky a funkce parlamentu.

[2] Naše škola se opět zapojila do projektu Jeden svět na školách, který pořádá simulaci studentských voleb. Účastnit se mohl každý student starší 15 let. Studentské volby se konaly 3.10. Během schůzky byli navrženi členové volební komise.

[3] V rámci určité strukturalizace byly vznešeny první návrhy do funkcí. Oficiální volba proběhne během příští schůzky, která se již nebude konat v aule (tyto akusticky výhodné prostory bude využívat školní pěvecký sbor). Tímto prosíme pana Matějku, zda by navrhl nějakou vhodnou volnou učebnu, děkujeme, váš SPGT.

Přítomno: 21/24

Zapsala: Markéta Fischerová