Halloween Day

Cesta do do školy v kostýmu proběhla hladce, ikdyž musím přiznat, že se za mnou lidé otáčeli. Podivná individua jsem začala potkávat v blízkosti školy čím dál hojněji. Pokud jste se tedy nezalekli cestou, při vstupu do šatny čekala další zkouška odvahy. Z té zelené šmouhy, kterou nejprve zaostřilo mé rozespalé oko, se vyklubala paní učitelka Holubová, která konečně potvrdila již dlouho diskutovanou domněnku. Ano, je to čarodějnice. Za úšklebek či kreativní kostým nám darovala "candy", takže byl školní den ihned sladší. Byť se zbytek učitelského sboru akce neúčastnil, musím vyzdvihnout nápad pana Krynického, který se zapojil v kostýmu dýně. Celý den jsem potkávala různě oblečené studenty. Kreativitě se meze nekladly. Od upírů, zombie či čarodějů po jednorožce a múmii. Svým osobitým přístupem nás šokoval i pan učitel Pražák. Jako vždy vstoupil do třídy s milým úsměvem na rtech, avšak místo přivítání na nás (ďábly v kostýmech) vytáhl krucifix. Sloužil mu na ochranu před našimi nadpozemskými a temnými silami. Odháněl ním od sebe tajemné démony. Pobavil tím snad všechny přítomné. Nemohu se však ubránit myšlence, že v kabinetu byl stejnak ztracen. Uvědomíme-li si, že ho sdílí s osobou, jenž celý den čarovně kráčela školou v děsivém kostýmu, byla by mu na ni i svěcená voda málo. Ale kdo ví?

SPGT