Litevský den v Třeboni

Litevský den v Třeboni

Na základě spolupráce města Třeboně s Litevským velvyslanectvím v Praze a zároveň partnerství s litevskou Utenou (od roku 1994) se v Třeboni ve čtvrtek 18. ledna uskuteční litevský den. Hlavním bodem programu bude promítání filmu Ekskursanté - „VÝLETNICE“. V dopoledních hodinách ho uvidí žáci základních škol a našeho gymnázia. Film Ekskursanté byl natočen v roce 2013 podle skutečného příběhu. Když byla Evropa po druhé světové válce rozdělena do dvou částí, Litva se ocitla na východní straně železné opony. V padesátých letech pak byly stovky tisíc Litevců deportovány do gulagů v Sovětském svazu. Příběh pojednává o jedenáctileté osiřelé dívce Mariji, která unikne z deportačního vlaku a vydává se na 6000 kilometrů dlouhou cestu zpět domů do své vlasti.

Promítání se ve čtvrtek 18. ledna 2018 od 13.00 zúčastní žáci 1. roč., 2. roč., kvinty a sexty.

Náklady na akci hradí Město Třeboň - DĚKUJEME !

ako