Exkurze Praha 25. 1. 2018

Ve čtvrtek 25. ledna 2018 se žáci VI. a 2. ročníku vypravili do Prahy na každoroční exkurzi věnovanou především společenskovědním a historickým tématům. Jako první byla na programu návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na úvod gymnazisty přivítal poslanec Jan Bartošek, který se žáky diskutoval o politickém systému našeho státu. Poté měla následovat návštěva jednacího sálu, avšak poslanci přerušili jednání až do odpoledních hodin, a proto se všichni vydali do Valdštejnské jízdárny. Zde si prohlédli monumentální výstavu věnovanou Ferdinandovi II. Habsburskému a době, ve které žil. Po skončení prohlídky bylo konečné možno podívat se na galerii jednacího sálu, kde žáci mohli na vlastní oči vidět zasedání Poslanecké sněmovny a práci jednotlivých poslanců. I přes výše zmíněnou komplikaci se podařilo zvládnout vše, co bylo v plánu, a celkově lze celou akci hodnotit jako velmi podařenou.

Text Václav Pražák, foto Zdeněk Kučera