Knihy, které stojí za to číst

Knihy, které stojí za to číst                                                                       (duben 2018)

Letošní duben svými teplotami dává najevo, že jaro je již v plném rozkvětu. Slunné a teplé počasí více láká na toulky přírodou a k procházkám po okolí než k návštěvě školní knihovny. Našim věrným čtenářům chceme ke čtení doporučit následující tituly.

Ze současné české prózy vybíráme dvě známé spisovatelky a představitelky mladé generace – Radku Třeštíkovou a Kateřinu Tučkovou. Radka Třeštíková pochází z jižní Moravy. Její román To prší moře je příběhem dvacetileté dívky Hany, která se snaží vyrovnat s těžkými okamžiky života. Kateřina Tučková vstoupila do povědomí našich čtenářů románem Žítkovské bohyně. O něco dříve napsala knihu Vyhnání Gerty Schnirch, v níž hlavní hrdinka prožívá poválečný odsun brněnských Němců.

Ze zahraničních literatury doporučujeme román Do vody od britské spisovatelky Pauly Hawkins, která se v roce 2015 stala literární senzací za bestseller Dívka ve vlaku. Kdo si chce zapřemýšlet nad podstatou lidského života, toho určitě zaujme poetický příběh dospívajícího chlapce Tracyho a „jeho tygra“ v pohádce pro dospělé Tracyho tygr od amerického autora s arménskými kořeny Williama Saroyana.

Milým překvapením pro čtenáře bude dobrodružný cestopis našeho kolegy učitele Šimona Hellera. Jeho putování po západní Africe zaujme určitě každého čtenáře. Samotný název knihy Západní Afrika aneb šepot kriminálu napovídá, že o napínavé chvilky nebude nouze.

Na závěr jedna odborná publikace pro žáky, kteří chtějí vědět něco více o současných problémech lidstva. Jan Hodač a Tomáš Kotrba je popisují v knize s výstižným názvem Učebnice globalizace.

Neváhejte a přijďte k nám do knihovny. Čeká zde na Vás spousta nádherných knih.

Na viděnou!                                                                                                                           Zdeněk Kučera