Exkurze Praha 11. 4. 2019

Ve čtvrtek 11. dubna 2019 se žáci IV. ročníku vypravili do Prahy. Díky tomu, že třeboňské gymnázium patří do sítě ASP UNESCO, měli žáci možnost navštívit sídlo Ministerstva zahraničních věcí v Černínském paláci, kde absolvovali poutavou a zajímavou prohlídku vnitřních prostor, včetně bytu Jana Masaryka. Při této příležitosti se rovněž setkali s absolventkou naší školy Martinou Vrchotovou, jež nyní pracuje právě na MZV. Názorně se tak mohli přesvědčit, že z třeboňského gymnázia může vést cesta i do Černínského paláce. Odpoledne následovala prohlídka Národního památníku hrdinů heydrichiády v kostele sv. Cyrila a Metoděje. Zde si mohli kvartáni prohlédnout místo posledního boje statečných čs. parašutistů a alespoň na chvíli se vžít do jejich pocitů. Ke zdaru celé akce nemalou měrou přispělo rovněž slunečné počasí.

Václav Pražák

Foto v nadhledu: https://cs.wikipedia.org/wiki/Pravoslavn%C3%BD_chr%C3%A1m_svat%C3%A9ho_Cyrila_a_Metod%C4%9Bje_(Praha)#/media/File:CM_pomn%C3%ADk.JPG