Východní Slovensko - Vysoké Tatry

Východní Slovensko -  za přírodními krásami Vysokých Tater, Pienin a Slovenského ráje

Termín:  27. 9. - 2. 10. 2019
1.den/pátek  27. 9. – odjezd v ranních hodinách z Třeboně od budovy školy směr Brno, Starý Hrozenkov, Trenčín, zastávka na hradě Strečno, ubytování v centru Popradu, *** hotel Satel, večeře
2.den/sobota 28. 9. – odjezd autobusem do Tatranské Lomnice, kabinovou lanovkou na Skalnaté pleso, po Tatranské magistrále na Zamkovského chatu, Teryho chata, sestup na Hrebienok a do Starého Smokovce (pěšky nebo lanovkou), pochod střední zátěže na celý den, k večeru návrat na ubytování
3.den/neděle 29. 9.národní park Pieniny, plavba na pltích (vorech) po Dunajci, prohlídka Červeného Kláštora, oběd (tradiční slovenské menu - halušky, brynza), prohlídka Kežmaroku - hrad, večerní koupání v termálních lázních ve Vrbově (17.00 – 21.30)
4.den/pondělí 30. 9. – odjezd autobusem směr Štrba, celodenní pěší výlet na Štrbské a Popradské pleso, výstupy do okolí, k večeru návrat na ubytování
5.den/úterý 1. 10.národní park Slovenský ráj, pěší celodenní výlet, Podliesok, Kláštorisko, cíl Čingov, cestou zpět v případě času zastávka v Levoči (památka UNESCO -vyřezávaný dřevěný oltář v kostele sv. Pavla)
6.den/středa 2. 10.  - po snídani návrat do ČR, cestou zastávka v Trenčíně (místní hrad a pamětní deska nejsevernějšího pobytu římských legií císaře Marca Aurelia), příjezd do Třeboně kolem 22.00.
 Počet studentů: 40  (I. - VIII., 1. -4. roč.), se skupinou cestuje 3x pedagogický dozor
 Stravování:  polopenze
Cena:  5.990,- Kč/os. zahrnuje autobusovou dopravu, 5x  ubytování  v hotelu *** Satel v  Popradu ve 3-lůž. pokojích s vlastním soc. zařízením, 5x polopenze (večeře, snídaně)
Příplatek:  cestovní a zdravotní pojištění ALLIANZ (228,-Kč/osoba/pobyt)
První informační schůzka pro zájemce v aule školy dne 9. 5. 2019 od 9.40 hod.
 Zájemci se mohou přihlásit na informační schůzce nebo na zkucera@gymtrebon.cz

Text a foto:  Zdeněk Kučera