Úspěch v soutěži EuropaSecura

Dne 15. května 2019 se tým Gymnázia Třeboň ve složení Oldřich Kučera (septima), Petr Večeř (sexta) a Richard Pitoňák (sexta) zúčastnil krajského kola soutěže EuropaSecura, konaného v budově Krajského úřadu v Českých Budějovicích. Avšak samotnou účast v krajském kole jsme si nejdřív museli vybojovat úspěšným absolvováním kol předchozích.

Celkem se do soutěže přihlásilo přes 500 týmů z celé ČR. V první kole bylo nutné napsat co nejlépe vědomostní test o EU, NATO a bezpečnostní politice České republiky obecně. V kole druhém pak dostaly týmy za úkol vypracovat během 30 dnů bezpečnostní analýzu na téma jim přidělené. Náš tým si vylosoval problematiku ruského vlivu na evropském kontinentě.

Námi sepsaná bezpečnostní analýza byla nakonec uznána jako kvalitní, a proto jsme byli společně s čtyřmi jinými týmy z Jihočeského kraje přizváni do ústní části krajského kola. Zde se nám podařilo naši analýzu dostatečně obhájit a současně přednést kvalitní oponenturu na práce ostatních.

Ve finále jsme tedy byli odměněni prvním místem, zařadili se mezi nejlepších 14 týmů a vybojovali si postup do kola celostátního, které se uskuteční mezi 10. – 14. červnem na vojenské základně v Brdech.

Oldřich Kučera (VII.)

Jarní prázdniny 1. - 5. března 2021

Jarní prázdniny pro všechny žáky gymnázia