Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

 Profily učitelů

 Naši sponzoři

 Kontakt

NÁZEV ŠKOLY:
GYMNÁZIUM, TŘEBOŇ,
NA SADECH 308

Adresa školy:
Na Sadech 308, 379 26 Třeboň

Sekretariát:384 722 612
Ředitelna:384 722 315
Email:gymnaz@gymtrebon.cz

Zřizovatel: Jihočeský kraj,
U Zimního stadionu 1952/2,
370 76 České Budějovice

Úspěch v soutěži EuropaSecura

Dne 15. května 2019 se tým Gymnázia Třeboň ve složení Oldřich Kučera (septima), Petr Večeř (sexta) a Richard Pitoňák (sexta) zúčastnil krajského kola soutěže EuropaSecura, konaného v budově Krajského úřadu v Českých Budějovicích. Avšak samotnou účast v krajském kole jsme si nejdřív museli vybojovat úspěšným absolvováním kol předchozích.

Celkem se do soutěže přihlásilo přes 500 týmů z celé ČR. V první kole bylo nutné napsat co nejlépe vědomostní test o EU, NATO a bezpečnostní politice České republiky obecně. V kole druhém pak dostaly týmy za úkol vypracovat během 30 dnů bezpečnostní analýzu na téma jim přidělené. Náš tým si vylosoval problematiku ruského vlivu na evropském kontinentě.

Námi sepsaná bezpečnostní analýza byla nakonec uznána jako kvalitní, a proto jsme byli společně s čtyřmi jinými týmy z Jihočeského kraje přizváni do ústní části krajského kola. Zde se nám podařilo naši analýzu dostatečně obhájit a současně přednést kvalitní oponenturu na práce ostatních.

Ve finále jsme tedy byli odměněni prvním místem, zařadili se mezi nejlepších 14 týmů a vybojovali si postup do kola celostátního, které se uskuteční mezi 10. – 14. červnem na vojenské základně v Brdech.

Oldřich Kučera (VII.)

POÚTSTČTSONE
                                          

 Provozní informace

Jarní prázdniny 1. - 5. března 2021

Jarní prázdniny pro všechny žáky gymnázia

Jsme partnerská škola
UNESCO

in support of UNESCOs 70th Anniversary Celebrations

Partneři školy

Jihočeský krajUnescoPřírodovědecká fakulta UKEvropské strukturální a investiční fondyMasarykova universitaStátní oblastní archív Třeboň