Gymnázium Třeboň

Východní Slovensko - report č.3

Národní park Pieniny

Třetí den ráno jsme po tradiční snídani a drobných přípravách v 8:10 s mírným zpožděním vyjížděli od hotelu směr národní park Pieniny. Hned dopoledne nás čekala plavba na plťích – slovenských vorech, sestavených z podlouhlých dřevěných loděk. Naši průvodci, „pltníci“, nás během dvouhodinové plavby celým Pieninským parkem bavili vtipnými historkami.

Kolem poledne jsme se přesunuli do nedaleké koliby v Goralském dvoře, kde jsme si vychutnali halušky s brynzou a osmaženou slaninkou.

S plnými žaludky jsme se opět vydali na cestu do Červoného Kláštora. Mladý a sympatický průvodce nás zde seznámil s někdejší životní rutinou zdejších mnichů, bohatou historií kláštera a mohli jsme si také prohlédnout některé artefakty, které se zachovaly z dob minulých.

Na konci dne jsme dali odpočinout svým znaveným svalům v lázních ve Vrbově. Zdejší voda pochází z termálních pramenů, vyznačujících se zvýšeným obsahem síry, který má blahodárný vliv na lidské tělo.

Den jsme uzavřeli večeří v popradské restauraci. Všichni si pochutnali na kuřecím vývaru a vepřové na paprice s těstovinami.

Text: Adam Fojt, Matěj Mikuláš Suchan, Adam Linda, Jan Prokeš, Romana Čadová, Andrea Máchová, Kristýna Filipová a Šimon Doležal

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout