Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

 Profily učitelů

 Naši sponzoři

 Kontakt

NÁZEV ŠKOLY:
GYMNÁZIUM, TŘEBOŇ,
NA SADECH 308

Adresa školy:
Na Sadech 308, 379 26 Třeboň

Sekretariát:384 722 612
Ředitelna:384 722 315
Email:gymnaz@gymtrebon.cz

Zřizovatel: Jihočeský kraj,
U Zimního stadionu 1952/2,
370 76 České Budějovice

Východní Slovensko - report č.3

Národní park Pieniny

Třetí den ráno jsme po tradiční snídani a drobných přípravách v 8:10 s mírným zpožděním vyjížděli od hotelu směr národní park Pieniny. Hned dopoledne nás čekala plavba na plťích – slovenských vorech, sestavených z podlouhlých dřevěných loděk. Naši průvodci, „pltníci“, nás během dvouhodinové plavby celým Pieninským parkem bavili vtipnými historkami.

Kolem poledne jsme se přesunuli do nedaleké koliby v Goralském dvoře, kde jsme si vychutnali halušky s brynzou a osmaženou slaninkou.

S plnými žaludky jsme se opět vydali na cestu do Červoného Kláštora. Mladý a sympatický průvodce nás zde seznámil s někdejší životní rutinou zdejších mnichů, bohatou historií kláštera a mohli jsme si také prohlédnout některé artefakty, které se zachovaly z dob minulých.

Na konci dne jsme dali odpočinout svým znaveným svalům v lázních ve Vrbově. Zdejší voda pochází z termálních pramenů, vyznačujících se zvýšeným obsahem síry, který má blahodárný vliv na lidské tělo.

Den jsme uzavřeli večeří v popradské restauraci. Všichni si pochutnali na kuřecím vývaru a vepřové na paprice s těstovinami.

Text: Adam Fojt, Matěj Mikuláš Suchan, Adam Linda, Jan Prokeš, Romana Čadová, Andrea Máchová, Kristýna Filipová a Šimon Doležal

POÚTSTČTSONE
                                          

 Provozní informace

Literární exkurze Čapkova Strž

17. 4. 2020 literární exkurze Čapkova Strž s návštěvou divadla v Praze pro septimu a 3. ročník

Preventivní program 5. 3. 2020

pro primu a sekundu (1. až 4. hodinu)

Jsme partnerská škola
UNESCO

in support of UNESCOs 70th Anniversary Celebrations

Partneři školy

Jihočeský krajUnescoPřírodovědecká fakulta UKEvropské strukturální a investiční fondyMasarykova universitaStátní oblastní archív Třeboň