Gymnázium Třeboň

Svatováclavské exkurze 2019 – trasa Třeboň

 Třeboňská trasa svatováclavských exkurzí se letos zaměřila na historické a přírodní bohatství Třeboně a jejího blízkého okolí.

Hned ráno jsme s panem kastelánem, V. Pávkem, absolvovali netradiční prohlídku třeboňského zámku tzv. „od sklepa až po půdu“. V jednotlivých patrech zámku jsme se dotkli významných panovnických rodů, alchymistů, rybníkářů i událostí dob 2. světové války. Vystoupali jsme přes půdu až do hodinové věže zámku a v podzemních kasematech padlo i pár zajímavostí o povolání kata.

Pak se naše výprava přesunula do domu přírody, který také sídlí v prostorách třeboňského zámku a interaktivně přibližuje jedinečnost místní krajiny bohaté na množství vzácných živočišných druhů a její spojení s člověkem. Následoval krátký aktivní odpočinek na náměstí, kde účastníci měli za úkol vyplnit pracovní list týkající se dalších historických zajímavostí z dějin Třeboně, jejichž stopy jsou dohledatelné přímo v prostoru třeboňského náměstí. Exkurzi jsme pak zakončili příjemnou procházkou kolem Zlaté stoky, která v sobě spojuje historickou i přírodní krásu a jedinečnost Třeboně.

text a foto: TM

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout