Humanitní kurz 2019/2020 - exkurze Praha

V dopoledních hodinách oba maturitní ročníky navštívily soukromou vysokou školu CEVRO-Institut, která se nachází na místě bývalé Měšťanské besedy.  Rektor školy J. Šíma nejprve seznámil žáky s obory, které se na jeho škole vyučují, poté následovala přednáška na téma Role vlády v moderní ekonomice. Oceňuji naše maturanty, kteří živě s panem rektorem diskutovali.

V odpoledních hodinách se všichni účastníci humanitního kurzu přesunuli  do Ostrovní ulice, kde sídlí Knihovna Václava Havla. Tady paní Barbora Grečnerová nejprve studentům promítla nový dokument režisérky A. Sedláčkové o životě a díle V. Havla. Asi po hodině následovala diskuse s žáky na téma lidská práva. Na úplný závěr si mohli studenti prohlédnout stálou expozici s názvem Havel v kostce.

Kolem 20. hodiny se účastníci kurzu vrátili rychlíkem do Třeboně.

Text: Mgr. Jana Havlová

Foto: Mgr. Zdeněk Kučera