Škola až do odvolání uzavřena

S ohledem na nařízení vlády z úterý 10. března 2020 ohlašuje i třeboňské gymnázim do odvolání uzavření budovy a přerušení výuky. Nouzový stav je vyhlášen v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem s označením SARS-CoV-2 v Evropě.

Počínaje středou 11. března bude chod školy udržován jen jako provozní, výuka probíhat nebude a přítomnost žáků v budově za tímto účelem bude zakázána. Pouze ve výjimečných případech bude možné vystavovat různá potvrzení v sekretariátu školy, provozní zaměstnanci i vedení školy budou k dispozici.

Rušíme tímto i druhý lyžařský kurz v příštím týdnu pro sextu a 2. ročník. Právě probíhající kurz v Janských Lázních podle všeho dokončíme, vše probíhá v klidu a v ideálních podmínkách.

Žákům doporučuji maximálně využít volných dnů pro samostudium, učitelé s nimi budou kooperovat on-line protřednictvím e-mailových adres jednotlivých tříd, popř. dle domluvy jinak (maturitní ročníky plánují videokonference).

Přeji nám všem, aby se veškerá opatření na všech úrovních ukázala jako užitečná, situace se stabilizovala a všechno dobře dopadlo. Jsem si jistá, že jde o správné opatření, díky kterému se povede rozložit epidemii v čase a umožnit tak zdravotním zařízením situaci zvládnout. Myslete více než kdy jindy na zdravý životní styl, zdravě jezte, choďte na procházky, hodně spěte, zodpovědně se sami vzdělávejte a vyhýbejte se hromadným akcím. Buďte ohleduplní jeden k druhému a chraňte starší generaci.

Sledujte průběžně webové stránky školy, kde budeme o dalším vývoji situace informovat.

Děkuji za pochopení,

Anna Kohoutová