Nucený HOME OFFICE pro všechny

Ani mimořádná bezpečnostní opatření by neměla zabránit dalšímu vzdělávání našich žáků a co nejpečlivější práci učitelů, kteří se v těchto dnech snaží rozjiždět svou výuku "on-line". Rádi bychom ujistili naše žáky, že nechceme být jako učitelé jen zadavatelé domácích úkolů, ale chceme hledat způsoby, jak vás i na dálku provázet zajímavou výukou. Budeme se snažit co nejsrozumitelněji předávat informace a instrukce související s jednotlivými předměty, v případě úkolů dávat termíny, být schopni individuálně pomáhat - a zároveň nepřetěžovat a množství učiva koordinovat. Buďte prosím na příjmu, naším cílem je apelovat hlavně na žáky a jejich i odpovědnost, ne na rodiče, kteří musí ve valné většině chodit do zaměstnání.

Prosíme naše žáky, aby se snažili disciplinovaně každý den věnovat studiu - i když to zřejmě nebude korespondovat s množstvím a rozvrhem hodin běžné výuky, stejně se snažte pravidelně zasedat k učebnicím, sešitům a svým počítačům, které dnes více než kdy jindy budou nezbytným prostředníkem mezi Vámi a učiteli.

Každý den se budeme snažit hledat co nejvhodnější formy předávání informací on-line - budeme využívat videa, videokonference, chaty, samozřejmě e-maily jedntolivců i celých tříd.

To, že osiřela budova školy, neznamená, že skončila reálná výuka. Více než kdy jindy budeme apelovat na samostatnost a disciplinovanost každého našeho žáka - snad bude minimum těch, kteří budou úplně mimo internet a nebude možné k němu jakkoliv jinak dostat informace o studiu "na dálku". Prosíme všechny naše žáky, aby byli k sobě solidární, aby naplňovali své třídní skupiny užitečnými a věcnými informacemi, aby si vzájemně pomáhali a ty, kteří např. nejsou v dosahu signálu, informovali jiným způsobem.

Mili žáci - dělejte v současné době maximum pro to, abyste byli zdraví Vy i Vaši blízcí. Pomáhejte seniorům s nákupy, nabízejte pomoc s hlídáním malých dětí svých příbuzných i známých, pomáhejte si s doučováním. Choďte do přírody, sportujte, studujte, čtěte, udržujte se v dobré kondici i náladě - cestování do měst, využívání hromadné veřejné dopravy nebo návštěvy kulturních akcí si nechte na dobu, kdy reálná hrozba nebezpečného šíření zákeřného koronaviru pomine. Oprašte doma šachovnice, čtěte knihy, na které normálně nemáte čas, užívejte si svých blízkých ve svých domovech. Neplánované nechtěné volno tohoto typu si nepřál nikdo z nás, může se stát, že potrvá dlouhé týdny - neztrácejme čas, Každý den, kdy se naučíte něco nového a kdy zůstanete zdraví, se počítá. Ať jsou takové všechny až do doby, než se všichni zase na našem gymnáziu sejdeme.

Srdečně zdravím z osamělé školy a přeji nám všem co nejmeší ztráty všeho druhu,

Anna Kohoutová

Velikonoční prázdniny