Martin Michal na Ortenově Kutné Hoře

Někteří studenti píší vlastní básnické texty a někteří z nich mají navíc chuť dát své básně přečíst také někomu jinému, někteří souhlasí i s posouzením vlastní tvorby odbornou porotou. Právě pro takové je tu možnost zapojit se do celostátní soutěžní přehlídky mladých básníků, Ortenovy Kutné Hory. Tato pravidelná akce je určena mladým tvůrcům do 22 let - věk úmrtí básníka Jiřího Ortena (1919-1941). Letošní, již 27. ročník přehlídky, proběhl uplynulý víkend. Na slavnostním zahájení promluvil starosta Kutné Hory, pan Josef Viktora, který mj. ocenil dlouhodobého předsedu festivalového výboru, dr. Jiřího Plačka (viz foto). Poté následovalo lit. pásmo z deníků J. Ortena v podání herců Jana Meduny a Lukáše Hlavici.

Letošní přehlídky se zúčastnil také Martin Michal, student 4. ročníku naší školy, který do soutěže zaslal dva básnické texty. I když jeho zjitřená literární tvorba nebyla porotou přímo oceněna, věřím, že Martinovi zůstane mj. hezká vzpomínka na jedinečná literární setkání prodchnutá geniem loci historické Kutné Hory.

Text a foto: Petr Kopeček, 7. 9. 2020