Gymnázium Třeboň

Svatováclavská exkurze - Po stopách K. Čapka

V úterý 29. 9. 2020 se celkem 37 gymnazistů a tři pedagogové ( J. Havlová, Š. Heller a Z. Kučera) vypravili na svatováclavskou exkurzi.

První zastávka je zavedla do Památníku Karla Čapka ve Strži. Empírový dům dostali manželé Čapkovi jako svatební dar v roce 1935 a dnes domek slouží jako muzeum, které si žáci prohlédli. Celkem v domku viděli tři expozice věnované K. a J. Čapkovi, O. Scheinpflugové a F. Peroutkovi.

Odpoledne se žáci přesunuli do nedalekého Nového Knína, kde si prohlédli muzeum zlata a od paní průvodkyně získali nové informace o historii těžby a zpracování zlata na Novoknínsku od nejstarších dob až do 20. století. Studenti zhlédli krátký dokument, viděli historické pracovní nástroje, důlní svítidla, havířské uniformy a další zajímavosti. Po prohlídce následovalo  hodinové venkovní putování v dešti po naučné stezce dokumentující bohatou historii města.

Kolem 15. hodiny čekala účastníky zájezdu poslední návštěva města Dobříš. V zámku z 2. pol. 17. stol. nejvíce hladové studenty potěšila zámecká restaurace, po jídle následovala  krátká procházka francouzskou zahradou a anglickým parkem. Někteří nadšenci ještě zvládli zámecké muzeum s historickými motocykly.

Do Třeboně se studenti vrátili před 19. hodinou.

 

Text: Mgr. Jana Havlová

Foto:  Mgr. Z. Kučera, Mgr. Š. Heller

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout