Prožitkový kurz pro 1. ročník

(Ne)zapomenout na adapťák

Hned první školní den, tedy 1. září 2020 jsme s novou třídou vyrazili do nedalekého Římova u Českých Budějovic na náš první společný zážitek – adaptační kurz.
Nejen moje pocity byly velmi smíšené – co když se to nepovede? Co když si nebudu rozumět se spolužáky? Ale jak jsme později všichni zjistili, starosti byly zbytečné. Plněním skvělých her a úkolů, do kterých se v prvních chvílích zapojili i naši rodiče, jsme se všichni seznámili a sblížili. Byli jsme si jisti, že na takové zážitky nikdy nezapomeneme. Avšak…
Když se učitelům začaly ztrácet vzpomínky z jejich dětství, nebyli jsme si jisti, o co tady přesně jde. Když jsme přišli na to, že někde poblíž nás se nachází ďábelský stroj, který maže vzpomínky, byli jsme připraveni s tím něco udělat. Vše vyvrcholilo nočním výletem do Římovského lesa, kde jsme po malých skupinách a v naprosté tmě pročesávali nejrůznější lesní porosty, abychom ten záhadný stroj našli. Misi jsme úspěšně dokončili po vypnutí přístroje a šťastně se navrátili do našich postelí.
Tímto děkujeme celé naší třídě, žákům z vyšších ročníků, kteří nám hezky doplňovali kolektiv a samozřejmě našim učitelům za úžasný program a spoustu srandy.
Začátek nového školního roku a započetí čtyř let na tomto gymnáziu jsme si nemohli představovat lépe.

Děkujeme, nezapomeneme! (Snad, pokud se tady neobjeví další vzpomínko-mazací stroj)

Edit Dušáková a celý první ročník