Knižní novinky - prosinec

Vánoční svátky se blíží a mnozí z nás přemýšlejí, jakým hezkým dárkem obdarovat své blízké. Tradičním dárkem stále zůstává kniha. A možnou inspirací mohou být i nové knihy, které jsme v čase předvánočním do žákovské knihovny zakoupili. Pro mladé čtenáře bude zajímavá kniha z žánru fantasy Nikdynoc od australského spisovatele Jaye Kristoffa nebo humorná kniha o potrhlém vynálezci Doktor Proktor a prdící prášek. Knihu napsal známý norský spisovatel Jo Nesbo.

Z českých autorů nabízíme novou knihu Jakuby Katalpy Zuzanin dech. Jakuba Katalpa je držitelkou řady literárních cen (např. Magnesia Litera, Cena Jiřího Ortena aj.) a její knihy jsou vydávány i v zahraničí (Německo, Itálie). Pokud si chcete zpříjemnit vánoční prázdniny napínavou četbou, navštivte školní knihovnu. Rádi Vám poradíme.

Hezké Vánoce a Šťastný Nový rok!

Text a foto: Zdeněk Kučera