Dopis od školní psycholožky

Vážení a milí kolegové, studenti i rodiče,

začal nám nový rok a všech se nás týká opět distanční výuka. A jak dlouho to vlastně bude trvat? To je to, co v současné době nevíme. Zda bude celý leden, zda bude alespoň možnost rotační výuky, zda tady ve škole potkáme své kamarády nebo kolegy naživo. Každý z nás ale sám tuto dobu může ovlivnit svým chováním na veřejnosti, ve škole, svou osobní zodpovědností. Proto prosím buďme trpěliví, snažme se svým přístupem nezahltit přetěžovaný a těžce zkoušený zdravotnický systém naší země a obraťme pozornost do svého nitra a nejbližšího okolí, rodiny a nejbližších přátel. Již víme, jak se máme v době koronavirové chovat na veřejnosti, venku, známe dobře pravidlo 3 R: ruce, roušky, rozestupy. A jak si poradit se svým vnitřním světem? S emocemi, se svými trápením, s nejistotou, zda zvládnu pololetní písemky, maturitu, zda zvládnu náplň výuky do konce ledna, zda můj syn, dcera bude mít pěkné vysvědčení, zda neonemocní někdo z mé rodiny?

Prožívání nejistoty, strachu, a negativních emocí je úplně běžné a přirozené v situaci, v jaké se nyní jako celá země nacházíme. Ale málokomu je to příjemné. Všem nám proto přeji, aby tak jako se umí rychle přehnat sněhová bouře, letní déšť nebo vlna veder, aby se takto rychle přehnaly chmury z Vašich myslí a Vaše mysl zůstala otevřená novému roku, novému poznávání i novým zážitkům. Zůstaňte zdraví na těle i duchu!

Lucie Doležalová

školní psycholog

P.S. v příloze pro zájemce ke stažení kalendář pro šťastnější leden 2021

Výuka podle nového rozvrhu

Od pondělí 25. ledna 2021 vyučujeme dle upraveného rozvrhu. Více v sekci Studium/rozvrh tříd.

Pololetní prázdniny

29. 1. Pololetní prázdniny