Knižní novinky - květen 2021

Knižní novinky

Přestože více jak sedm měsíců byla školní knihovna pro studenty uzavřena, nové tituly do žákovské knihovny stále přibývají. A to nejen od štědrých dárců, jako v tomto školním roce byli např. Kateřina Fingerová ze 4.ročníku a Pavel Zabilka z oktávy, ale i nákupem nových knih. Již brzy si tak studenti mohou půjčit z knižních novinek např. Hypnotizéra od Larse Keplera nebo na sebe navazující sci-fi ságu Illuminae, Obsidio a Geminu od populární dvojice Amie Kaufmanová-Jay Kristoff. Zájemcům o historii nabízíme autentické příběhy lidí zachycené v knize Fotograf z Osvětimi a Agnessa (příběh ženy z období stalinské diktatury). Zajímavou knihou je i Finská čítanka-výběr nejčtenějších finských autorů.

Nezapomeňte, že s návratem do školních lavic se otevírá i knihovna!

Text a foto: Zdeněk Kučera