Gymnázium Třeboň

Okresní kolo recitační soutěže

Ve čtvrtek 10. 3. 22 se žáci třeboňského gymnázia účastnili okresního kola recitační soutěže. Do Jindřichova Hradce vyrazili Valentýna Tlačilová (prima), Magda Bočková (sekunda), Justina Fríd (tercie) a Tomáš Petrů (kvarta). 

Brzy ráno odjela třeboňská skupina z autobusového nádraží. Nejela sama, připojila se k třeboňskému kroužku dramatické výchovy vedeného na místní ZUŠ panem Jiřím Rezkem. Tento kroužek navštěvuje několik recitátorů gymnázia (včetně Justiny Fríd a Tomáše Petrů) a pilně zde pracují na interpretaci, přednesu, správném frázování a výslovnosti pod vedením zkušeného učitele. Jsme rádi, že se k němu během cesty podařilo nasměrovat další nadějnou recitátorku. 

Konkurence byla zvláště ve třetí a čtvrté kategorii opravdu velká. Každá báseň, kterou jsme slyšeli, v nás zanechala specifický dojem podpořený vyspělým přednesem a originální interpretací. O to více nás těší, že můžeme gratulovat studentce tercie, Justině Fríd, k postupu do krajského kola. Justina recitovala nejprve báseň Jana Hanče Nápisy na záchodech a po postupu mezi čtyři nejlepší přednášející pak Ulici Evy Hrubé. Justině budeme držet palce v další soutěži. Cenu poroty obdržela žákyně primy, Valentýna Tlačilová, která porotu zaujala svou první básní francouzského básníka Jacquesa Préverta - Jak namalovat portrét ptáka. 

Po dlouhých dvou letech, kdy nebyla možnost účastnit se recitační přehlídky osobně, jsme měli konečně možnost strávit příjemné kulturní dopoledne. Všem účastníkům děkujeme za zprostředkování milého zážitku. Těšíme se, že za dva týdny přivítáme pana Jiřího Rezka na gymnáziu, kde povedene během čtvrtečního dopoledne recitační workshop pro vybrané zájemce z řad žáků nižšího gymnázia. Asistovat mu bude Justina Fríd. 

Text a foto: JĎo

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout