Putovní výstava DATAMAZE-MISINFORMACE

Projekt #Datamaze nabízí příležitost navštívit výstavu v prostorách školy a využít ji pro otevření dialogu se studenty o tom, jak tráví čas v digitálním prostředí. Putovní výstavu, kterou tvoří série 6 plakátů, si mohou studenti gymnázia prohlédnout během následujícího měsíce každou velkou přestávku v prostorách auly. K dispozici jsou i dva počítače, na jejichž ploše jsou připraveny aktivity spojené s tématem výstavy.

"Na této výstavě se dozvíte, jak sociální sítě a internet změnily způsob, jakým vnímáme informace a reagujeme na ně. Seznámíte se s tradičními i novými taktikami ovlivňování na internetu, a s tím, jakou roli hrajeme my, uživatelé a spotřebitelé. Dozvíte se více o syntetické, tzv. deep fake budoucnosti, ve které bude ještě náročnější věřit našim smyslům a zdravému rozumu. A také vám umožní zamyslet se nad tím, jak na vás působí mobilní telefon a proč na něm trávíme tolik času. " (https://www.dox.cz/vzdelavani/datamaze-the-glass-room-misinformace)

Na výstavu budou navazovat workshopy "Fake it", kterých se zúčastní zájemci z řad studentů. Ti pak získané informace předají ostatním spolužákům.

Srdečně zveme.

Text a foto: JĎo