Bronz získala septimánka Šárka Sedláčková

Ve středu 30. 3.  a  ve čtvrtek 31. 3. 2022 se uskutečnilo okresní kolo olympiády v českém jazyce v Jindřichově Hradci.

1. kategorii (žáci nižšího gymnázia) zastupovala Justína Fríd z tercie, která byla nejúspěšnější řešitelkou školního lednového kola. Druhou kategorii (žáci vyššího gymnázia) zastupovaly dvě studentky, Šárka Sedláčková (septima) a Kristýna Brožová (2.4). V obou kategoriích naše bohemistky v prvních šedesáti minutách řešily úkoly jazykové z oblasti tvarosloví, lexikologie, syntaxe a ortografie. Dalších 60 minut psaly volný slohový útvar na téma Poslední sluneční paprsky zapadaly za obzor. Velký úspěch zaznamenala Šárka Sedláčková ze septimy, která vybojovala krásné 3. místo.

Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Text: Mgr. Jana Havlová, 31. 3. 2022