Exkurze Praha 19. 4. 2022

V úterý 19. dubna 2022 se uskutečnila tradiční "historická" exkurze do Prahy, určená pro 1. a V. ročník. Jsme moc rádi, že bylo možné využít našeho členství v ASP UNESCO a zrealizovat po několika letech opět prohlídku sídla Ministerstva zahraničních věci v Černínském paláci. Žáci tak měli možnost prohlédnout si jednací prostory české diplomacie a především apartmá, jež svého času obýval ministr Jan Masaryk. Zatímco jedna třída procházela prostory Černínského paláce, druhá si prohlédla nedaleký klášter kapucínů Loretu. Odborný program exkurze byl zakončen pěší procházkou, která vedla z Hradčan přes Malou Stranu, Karlův most a Staré Město až na Václavské náměstí. Celá akce se vydařila i přes dopravní kompliace způsobené výlukou na trati.

Text Václav Pražák, foto Jarmila Ďoubalová a Matěj Vačkář