Majáles 2022

Ani deštivé počasí nezabránilo dvěma třeboňským středním školám rozpoutat v třeboňských ulicích maškarní rej - Majáles se konal po dlouhých třech letech, aby byl konečně vybrán nový král a královna Majálesu. Porotě předsedal místostarosta města Petr Werner a dalšími členy byly za SOŠ a SOU zástupkyně ředitele Petra Eliášová, Šárka Vrchotová a za naše gymnázium paní ředitelka Anna Kohoutová a její zástupce Miroslav Hrdina. Porota neměla vskutku jednoduchý úkol - vybrat ze 3 skvělých království to nejlepší nebylo vůbec jednoduché. Hodnotilo se představení království, styl, masky, nápad, prezentace, zapojení maxima žáků, nápaditost, soutěže, tanec, chuť, snaha - toto všechno naštěstí nechybělo nikomu. Nakonec vyhrálo s lehkou převahou (12 bodů) Království pirátů, na druhém děleném místě (9 bodů) skončila obě království našeho gymnázia - Hororu a Fantasy. Hlavní cena tedy putuje po dlouhých letech mimo naše gymnázium a my slibujeme, že uděláme všechno pro to, aby se k nám v příštím roce vrátila. Sláva vítězům, čest poraženým - děkujeme 3. ročníku za organizaci, SOŠ a SOU za krásný dort a broušené poháry pro krále a královna - a všem zúčastněným za krásný zážitek! Ať žije Majáles 2023!

Foto: LKo, PAu, LDo, AKo

Moderátoři MajálesuPrůvod v deštiKrál a královna Království fantazieI učitelé byli ukrytí za maskami -kdo to je?Jedna z nejlepších masek - hádejte, kdo to je?Cena pro vítězné královstvíVítězné Království pirátůKrál a královna letošního Majálesu