Gymnázium Třeboň

Stříbrná a bronzová expedice DofE

V rámci programu DofE plnily dvě skupiny studentek expediční výpravu, kterou si naplánovaly pod vedením svého školitele M. Krynického. Expediční výprava se pro ně stala vyvrcholením programu DofE

První skupina plnila expedici na úrovni bronzové, což znamená jedno noční přespání v terénu a dva dny plnění stanoveného cíle. Skupina ve složení Lenky Prokešové, Emy Trsové, Štěpánky Kněžínkové a Emy Čížkové si stanovila za cíl prozkoumat pohraniční opevnění. Jejich průzkumná výprava vedla z Vratěnína do Zálesí přes Vranovskou přehradu. Během expedice ušly cca 40 km od pátku 10. 6.  do soboty 11. 6.   

Druhá skupina plnila expedici na stříbrné úrovni, která zahrnuje dvě noční přespání v terénu a tři dny plnění stanoveného cíle. Tým složený z Terezy Janečkové, Anety Petrů, Kristýny Vránové a Sofie Vondrkové se pohyboval podél řeky Jihlavy a postupoval k jaderné elektrárně Dukovany přes Dalešickou přehradu. Cílem bylo zjistit, jak se teplota vody či vzduchu mění se vzdáleností od elektrárny. Skupina urazila cca 60 km od pátku do neděle. 

Přínosem dobrodružné expedice má být několik bodů, mezi které například patří spolupráce v týmu, vypořádání se s dočasným nepohodlím, poznání svých silných i slabých stránek a naučit se s nimi pracovat. Všechny tyto body a i mnohé další obě skupiny splnily, a tak se mohou těšit na celkové zakončení své úrovně.

 

Text: L. Kopečková, 13. 6. 2022 

Foto: Lenka Prokešová (V.), Tereza Janečková (VIII.), LKo

Foto mapy: https://mapy.cz/turisticka?x=15.8179658&y=48.9817812&z=11

 

Bronzová expedice, pátek počátek expedicebunkry podél hranicpřehrada DalešiceWilsonova skála, DalešiceStříbrná expedice, svěží i po mnoha kilometrechDukovanyTrasa Bronzové expediceTrasa Stříbrné expedice

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout