Simulační kurz první pomoci

Umět poskytnou pomoc při nehodě, náhlé nevolnosti nebo zranění je důležité. A jak lépe se to naučit, než pomocí simulací reálých situací. Žáci kvinty a prvního ročníku měli možnost zkusit ošetřit zraněné po srážce auta s cyklistou, celkem se museli postarat o pět zraněných. Druhá simulace už nebyla tak realistická, protože dalších pět případů byly spíše komplikace spojené s vyšším věkem nebo jinými onemocněními. V obou simulacích část žáků představovala figuranty a část záchranáře. Důležitou částí kurzu byl pečlivý rozbor a vyhodnocení jejich postupů.

Děkujeme instruktorům Ondřeji Vějdělkovi, Markétě Fischerové, Davidu Fischerovi, Petře Benedové a Tereze Janečkové, kteří si perfektně připravili maskování, scénáře a hlavně věnovali čas našim studentům.

text a foto: J. Mašková