"I učitelé čtou"

Knihovnický kroužek již druhým rokem aktivně digitalizuje knihovnu, přičemž studentky napříč ročníky v kroužku vykonávají opravdu velké množství práce, až se jim občas sám divím, že do kroužku doprovolně chodí a ještě si ho užívají. Dělají týden co týden práci knihovnic a aktivně pomáhají zkrášlit naší knihovnu, která i díky nim patří k nejkrásnějším v celé republice. Jelikož ovšem studentky zejména po loňském roce projevily zájem o další druh aktivit, oprášil jsem program "I učitelé čtou", kdy do kroužku dorazí nějaký člen učitelského sboru a přijde si s námi popovídat o oblíbených knihách. Dnešním dnem jsme tento program odstartovali a jako první nás navštívila kolegyně Tereza Hronková, která představila mnoho knih, například krásnou ilustrovanou verzi Malého prince, která studentky velice zaujala. Následně pokračovala představením dalších knih a v průběhu celého semináře se studentky aktivně ptaly a projevovaly velký zájem. Na závěr kolegyně dostala jménem kroužku kytičku a čokoládu za ochotu, kterou projevila. O čokoládu se ihned podělila se studentkami a tím jenom podpořila už tak moc příjemné odpoledne.

Jednalo se o první podobnou akci v letošním školním roce v rámci kroužku, ale rozhodně ne poslední. Ihned po odchodu kolegyně Hronkové se rozjela vášnivá debata, koho by ještě studentky rády viděly a poznaly trochu jiným způsobem, než byly doposud zvyklé. Předběžně dalším domluveným hostem je nový kolega, španělštinář Jaroslav Srba, který příslíbil představení zejména španělské literatury.

Upřímně se těším na další podobný seminář

Matěj Vačkář