Vize Česka 2022

V pátek 21. října 2022 se v táborském Divadle Oskara Nedbala uskutečnil další ročník pozoruhodné akce Vize Česka. Jejího studentského panelu se stejně jako loni zúčastnili i zájemci z řad našich žáků. Na programu byla vystoupení zajímavých osobností z nejrůznějších oborů, které dokáží nejen přiblížit svou činnost, ale i nastínit možnosti budoucího vývoje. Nejvetší pozornosti se zaslouženě těšila vystoupení politického geografa M. Romancova o zjevných i skrytých možnostech využívání moře, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost D. Drábové o budoucnosti jaderné energie či poutavý příběh filantropa Tomáše Slavaty o pomoci dětem s nejrůznějšími sociálními handicapy. Velký dík patří organizátorům z táborského Gymnázia P. de Coubertaina a doufejme, že příští ročník bude minimálně stejně zdařilý.

Text a foto Václav Pražák