Nové smrky před gymnáziem si zasadili maturanti

Díky starým fotografiím víme, že před gymnáziem stály před mnoha lety čtyři vzrostlé stromy (většinou smrky) - dva po stranách hlavního vchodu, dva v rozích budovy (viz foto). Při bouřce v roce 1986 se oba postranní smrky vyvrátily, dva stromy uprostřed byly pokáceny v roce 2005 v době, kdy se celá ulice Na Sadech rekonstruovala. Ve stejném roce si dva nové smrky zasadily tehdejší maturitní třídy, jsou před školou dodnes. Letos jsme se rozhodli dovysadit chybějící stromy po stranách a možnost vysadit si je jsme nabídli opět maturantům. Ti neváhali a na slavnostní akt se náležitě spolu se svými třídními připravili. Oktaváni i čtvrťáci si naplnili dle svého uvážení kovové schránky, které vložili ke kořenům pro případ, že by se někdy v budoucnu mohly dostat k rukám těch, které bude zajímat historie našeho gymnázia. Dva stromy (smrk pančičův) věnovalo gymnáziu Město Třeboň, na jehož pozemek před gymnáziem byly stromy vysazeny. Slavnostního aktu se v pátek 21. dubna 2023 zúčastnila paní místostarostka Jana Grammetbauerová, bývalý ředitel gymnázia PhDr. Jaroslav Psík, pan školník Milan Liška, který osazení prostoru před školou inicioval, třídní učitelky maturitních ročníků Štěpánka Otepková a Ivana Čurdová a vedení školy, paní ředitelka Anna Koktavá a její zástupce Miroslav Hrdina. Zástupci tříd si losem zvolili stranu, u které vysadí své stromy - jako první vysadili svůj strom maturanti ze 4. ročníku - svému stromu dali jméno Sergej Čurda, je umístěn u severeního rohu G (blíže Domu dětí), oktáva svůj strom vysadila na straně jižní - a nazvala ho Medojed. Ať stromy našich maturantů sílí a rostou až do nebes - stejně jako jejich touha po vzdělání a poznání. Zůstávají tady na památku dvou skvělých tříd, které se k nim budou určitě rádi vracet a při abiturientských setkáních vzpomínat na šťastná léta strávená na našem gymnáziu.

Anna Koktavá

foto: ako, Hana Reitzová