Majáles v barvách trikolory

Naši žáci, stejně jako minulý rok, dokázali, že si váží tradic a i letos zorganizovali jako jediní studentský Majáles v Třeboni.
Hlavní organizátoři – žáci 3. ročníku – nabídli všem svým spolužákům inspirativní jednotící téma – barvy trikolory. Škola se netradičně rozdělila na tři skupiny, z nichž každá měla za úkol najít smysl v jedné z barev – červené, modré a bílé.
Tři království – bílé „olympské“, modré „šmoulí“ a červené „pohádkové“ rozzářily ve čtvrtek 10. května Třeboň. Pestrý průvod vyrazil od gymnázia v 10 hodin dopoledne a prošel ulicemi Třeboně na Tyršův stadion, kde se uskutečnilo velké soutěžní klání. Přizvaná porota (místostarostka města Terezie Jenisová, členka Školské rady Eva Dytrichová, ředitelka ZŠ Lomnice nad Lužnicí Jana Mlnaříková, školník Milan Liška a ředitelka našeho gymnázia Jana Coufalová) pečlivě sledovala nápadité prezentace jednotlivých království, aby nakonec vybrala vítěze – Červené království. Král a královna (Radek Kněžínek a Lenka Klufová z 1. ročníku) byli korunováni putovními korunami, převzali pro své poddané obrovský majálesový dort a přijali nekonečné gratulace všech zúčastněných. Celou akci moderovaly nápadité a veselé moderátorky Alice Furdaničová a Jana Prchalová z pořádajícího 3. ročníku.
Všichni zúčastnění si zaslouží velký dík za krásné prosluněné odpoledne, při kterém vzdali hold jednomu z mála tradičních svátků všech studentů – ať žije Majáles 2013!

Foto: Martin Rosocha