Nový školní rok u nás zahájil Tom Schrecker

Tom Schrecker patřil mezi 669 dětí, které se podařilo díky odvaze Sira Nicholase Wintona v první půlce roku 1939 přepravit do Velké Británie - před prakticky jistou deportací do koncentračních táborů. Po válce Tom vystudoval na Oxfordské univerzitě historii a poté se stal velmi úspěšným nakladatelem, založil po celém světě 60 filiálek známé firmy Reader´s Digest. Jeho život i záliby (je celoživotním vášnivým sportovcem a velkým znalcem umění) by samy o sobě mohly být našim žákům inspirací.
Tom Schrecker předstoupil před naše žáky se sympaticky upřímným projevem, ve kterém je vybídl k chuti studovat a smysluplně plnit svůj školní i mimoškolní čas. Ředitelka školy Anna Kohoutová rovněž všechny přítomné pozdravila, popřála chuť do studia a představila novým žákům primy a prvního ročníku všechny stávající studenty, učitele i zaměstnance školy.

První symbolické zvonění nového školního roku obstaral školník Milan Liška pomocí starého původního zvonu, kterým se kdysi přestávky opravdu zvonily.

Naši školu navštívila během prvního školního dne i další vzácná návštěva – všechny učitele a žáky školy přišli – alespoň prostřednictvím vedení školy – pozdravit starosta města Třeboně Jiří Houdek, místostarostka Terezie Jenisová a místostarosta Zdeněk Mráz.

Foto: Zdeněk Kučera