Po vlasti se svatým Václavem - okolo Světa

Cesta kolem Světa vedla po naučné stezce jihočeského rybníka Svět. První zastávka od školy byla u sochy Jakuba Krčína, který byl stavitelem rybníka Nevděk (dnešní Svět). Poté jsme se vydali po hrázi rybníka Svět. Během této cesty jsme jako tři rozdělené skupiny vypracovávaly naučný test. Druhou zastávkou byla Schwarzenberská hrobka. Architektonicky nejpozoruhodnější památková stavba jižních Čech. Nachází se v lesoparku třeboňského rybníka Svět. Zde jsme měli za úkol napočítat napodobeniny psů na stavbě. Tento úkol žáky velmi zmátl. Po sjednocení počtů jsme se přesunuli na louku v parku, kde jsme hráli hru se jmény. Po naléhání žáků na ukončení kvůli zimě byla hra ukončena a pokračovali jsme dále na třetí zastávku, kterou byly Odměny. U borového lesa jsme opět jako skupiny dostaly úkoly, které nám byly ohodnoceny. Po svačině a lehkém odpočinku jsme se vydali dále. Nyní následovala cesta lesem až na předposlední odpočinkové místo, kde nás čekal poslední bojový úkol, za který jsme byli odměněni sladkou pochoutkou. Po občerstvení před námi zbýval ještě pořádný kus cesty zpátky ke škole. Cestu nám znepříjemnilo bahno, které nás pronásledovalo až k lázeňskému parku. Před budovou školy byla exkurze ukončena.

Z. Benešová

foto: I. Čurdováfoto: I. Čurdováfoto: I. Čurdováfoto: I. Čurdováfoto: I. Čurdováfoto: I. Čurdováfoto: I. Čurdováfoto: I. Čurdováfoto: I. Čurdová