Biologie

Nové smrky před gymnáziem si zasadili maturanti

Před gymnáziem máme od pátku 21. dubna 2023 dva nové smrky. Každý z nich si zasadila s patřičným rituálem ukládání schránky pro budoucí generace k jejich kořenům jedna maturitní třída.

Ořešák

Severní část školního dvora zdobil několik desetiletí mohutný ořešák. Minulý rok zjistil dendrolog při zdravotním řezu, že je vážné narušena jeho stabilita a že hrozí zřícení hlavní části jeho koruny. I když neradi, zažádali jsme Odbor životního prostředí o možnost jeho likvidace a na konci března 2023 ho nechali pokácet. Nový strom na sebe nenechal dlouho čekat a náš ořešák přesto žije dál nejen ve vzpomínkách.

Anglický den - Centrum Algatech

Třeťáci a septimáni zažili letos již druhý anglický den. V pátek 26. 5. 2023 se vydali do centra řasových biotechnologií Algatech.

Praktické cvičení ze srovnávací anatomie savců

V tercii měli při cvičení z přírodovědných předmětů CPP živý model.

Kurz první pomoci

Ve spolupráci s Lékařskou službou první pomoci v Třeboni jsme připravily kurz základů první pomoci.

Už víme, co máme ve sbírce zkamenělin

Palentolog Štěpán Rak se studenty prvního ročníku roztřídil naši sbírku zkamenělin.

12313>>