Gymnázium Třeboň

Studenti čtou a píší noviny - zhodnocení

Letošní podzimní kolo projektu Studenti čtou a píší noviny (ve spolupráci s vydavatelstvím Mafra  a.s., Praha) skončilo. A dá se říci, že opět úspěšně.  I v tomto kole  z celkového počtu  155 odevzdaných písemných prací bylo  7 nejzajímavějších  příspěvků publikováno  v deníku   DNES.  Kdo si nestačil uveřejněné práce přečíst v novinách, může mrknout na nástěnku ČJL ve 2. patře nebo  na webové stránky  školy.  Pro informaci uvádíme znění všech třech témat. 
 
Téma č.1 – Volby jako základ právního státu (zapojili se studenti obou maturitních tříd), téma č.2 – Moje škola, moje budoucnost?! (účast 2. roč. a sexty), téma č.3 – Globální policie. Globální morálka (určeno  pro 3.roč. a septimu). Jarní kolo se koná  od poloviny března do konce května  2014 a my se můžeme těšit nejen na nová témata, ale i na další zajímavé práce.    
 
A potěšující zpráva na konec. Během projektu probíhala i soutěž o 10 nejúspěšnějších škol co do počtu zaslaných prací. V přepočtu na celkový počet žáků školy se naše škola díky Vám do top desítky  z toho velkého množství několika set středních škol zařadila a  jako odměnu získala předplatné deníku  Dnes  od  25.11. 2013 do 28.3. 2014 ! Blahopřejeme!
 
Zdeněk Kučera   
 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout