Exkurze do Prahy 27. 11. 2014

Ve čtvrtek 27. listopadu 2014 se žáci VI. a 2. ročníku vydali do Prahy, kde pro ně byl připraven bohatý kulturně naučný program. Nejprve je čekala prohlídka prostor Černínského paláce, současného sídla ministerstva zahraničních věcí. Tuto možnost naše škola získala díky členství v síti škol ASPnet UNESCO. Žáci navštívili nejen reprezentativní jednací prostory, ale rovněž rekonstrukci bytu ministra Jana Masaryka a mimo jiné byli pochváleni za vzorné chování během prohlídky. Následovala návštěva Lorety, kde kromě monumentální barokní sakrální stavby byly k vidění i vzácnosti z loretánského pokladu a model nově objevené krypty. Nakonec účastníky čekala výstava "Otevři zahradu rajskou" ve Valdštejnské jízdárně, věnovaná zrodu a působení benediktinského řádu ve střední Evropě.

Zprávu o návštěvě naší školy v Černínském paláci si můžete přečíst i na stránkách ministerstva zahraničních věcí: odkaz zde.

Text a foto Václav Pražák

Autor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav PražákAutor: Václav Pražák

Exkurze České Budějovice 31. 10. 2019

Akce pro III. ročník - poznávání historie Českých Budějovic ve spolupráci s Jihočeským muzeem.

Cestovatelská středa - Slovensko v podání studentů gymnázia

Zážitky z Vysokých tater a Slovenského ráje v podání studentů gymnázia

Přednáška Člověk v tísni

16. 10. - Přednáška Člověk v tísni pro II., IV. a V. roč. z organizačních důvodů zrušena

Schůzka rodičů 1. ročníku a primy

15. 10. 2019 Schůzka rodičů 1. ročníku a primy od 16. 30

Anglické divadlo pro sextu a druhý ročník

23. 10. Anglické divadlo pro sextu a druhý ročník od 8.30 do 13.30

Moderní společenské hry 15. 10.

Od 13.45 hodin, učebna dějepisu.