155. výročí školy

155 let našeho gymnázia

V těchto dnech si připomínáme 155. výročí založení našeho gymnázia - seznamte se s akcemi, které při této příležitosti pořádáme a na které Vás srdečně zveme.

Gymnázium slaví

Při příležitosti 155. výročí založení našeho gymnázia proběhl ve středu 8. listopadu 2023 slavnostní koncert, na kterém vystoupili ve spolupráci se ZUŠ Třeboň naši žáci. Součástí programu byl křest nového koncertní křídla PETROF a slavnostní odhalení moderního oltářního obrazu, kterému požehnal sám pan generální vikář David Henzl. Originál gymnaziálního oltáře je uložen na místní faře v Kapli sv. Josefa, kam byl přestěhován na začátku padesátých let minulého století. Benefiční koncert vynesl nádherných 5063,- Kč na podporu našich ukrajinských žáků. Děkujeme! Foto: MLe, AKo

Nové koncertní křídlo

27. října 2023 bylo do auly gymnázia umístěno špičkové koncertní křídlo. Nový nástroj Petrof jsme zakoupili za pomoci Sdružení rodičů při příležitosti osla 155. výročí založení našeho gymnázia. Přečtěte si, jaká je historie tohoto nástroje.

Bob Kartous o zranitelnosti demokracie v informačním chaosu

Ve čtvrtek 7. prosince 2024 nabídneme studentům i veřejnosti přednášku a besedu s Bobem Kartouzem, inspirativním a často provokativním vysokoškolským pedagogem, spisovatelem, publicistou a politickým aktivistou. Akce je součástí programu oslav 155. výročí založení GT a pořádáme ji na podporu mediální výchovy a boje s desinformacemi. Od 10:45 v aule pro žáky 7.7. 8.8, 3.4 a 4.4.

Kdo byl Antonín Decker

Srdečně zveme na přednášku Antonín Decker, nezapomenutelná postava v historii gymnázia, kterou přednese ve středu 15. listopadu 2023 od 17:00 v aule gymnázia jeho pravnuk doc.RNDr. Jan Pokorný. Přijďte si připomenout zajímavou historii školy nebo i to, jak vypadal inspirativní spolkový život v Třeboni na konci 19. století. Akci pořádáme při příležitosti 155. výročí založení třeboňského gymnázia.

Slavnostní koncert při příležitosti 155.výročí založení GT

Středa 8. listopadu 2023 od 17:00 v aule - slavnostní koncert při příležitosti 155. výroční založení našeho gymnázia. Koncert pořádáme jako benefiční na podporu našich ukrajinských žáků (vstupné dobrovolné). Kapacita auly je již díky rezervacím naplněna (135 míst) - každý účinkující ze ZUŠ má rezervována 2 místa (pokud si včas nezarezervoval více).