Umělá inteligence, AI dětem

Jsme pilotní školou metodických materiálů AI kurikula iniciativy AI dětem
Umělá inteligence a naše gymnázium

Naše gymnázium se stalo pilotní školou, která bude ověřovat nově vznikající metodické materiály kurikula umělé inteligence pro základní a střední školy. Nechceme, aby nás předběhla ani doba, ani naši žáci - budeme pečlivě pracovat na inspirativním vzdělávacím obsahu nejen pro novou informatiku, ale obecně pro rozvoj všech digitálních kompetencí. V listopadu nás okouzlila cesta Evy Nečasové a její AI dětem, na kterou jsme se rozhodli vydat spolu s ní a jejím týmem.

Naši učitelé a umělá inteligence

22. listopadu 2023 se všichni učitelé zúčastnili semináře na téma Umělá inteligence jako přirozená součást vzdělávání, který pro nás vedla Eva Nečasová, zakladatelka iniciativy AI dětem, v Praze v Poslanecké sněmovně. Dohodli jsme se na další spolupráci a stali se pilotní školou pro ověřování Vzdělávací koncepce pro informatiku a rozvoj digitální kompetence v oblasti umělé inteligence na základních a středních školách.