Zaměření školy a profil absolventa

Gymnázium je součástí výchovně vzdělávací soustavy ČR. Svým všeobecným zaměřením poskytuje žákům kvalitní všeobecné vzdělání, které jim dovoluje pokračovat ve studiu na jakékoliv vysoké škole. Absolvent by měl rozumět metodám přírodovědného výzkumu, které pomáhají objasnit zákonitosti, jimiž se řídí přírodní procesy. V matematické gramotnosti by měl dosáhnout takové úrovně, aby splnil požadavky pro zahájení vysokoškolského studia přírodovědného, technického, popř. ekonomického zaměření. Měl by rozumět i metodám společenskovědního výzkumu, chápat historické, sociální a ekonomické souvislosti vývoje společnosti, aby byl připraven studovat společenskovědní obory. Měl by mít i takové znalosti mateřského jazyka i vybraných cizích jazyků, aby splnil požadavky pro zahájení studia filologického směru, popř. studoval v zahraničí. Vysokou úroveň čtenářské a finanční gramotnosti u našich absolventů bereme jako samozřejmost. Žáci se podílejí na procesu správy školy účastí v žákovském parlamentu. Jsou v něm zastoupení žáci všech tříd, zástupci jsou voleni v regulérních volbách. Pravidelná činnost parlamentu významně přispívá k naplnění průřezového tématu Výchova demokratického občana.